Vyresniųjų logopedinės grupės pamokos „Žiemojantys paukščiai. Tiesiogiai ugdomųjų veiklų suvestinė parengiamojoje logopedinėje grupėje vaikams, turintiems OHP III lygį

Integruotos pamokos tema: „Žiemojantys paukščiai“ konspektas.


Efimova Alla Ivanovna, GBDOU Nr. 43 mokytoja, Kolpino Sankt Peterburgas
Apibūdinimas: Siūlau apibendrinti tiesiogiai ugdomas veiklas vyresnio ir parengiamojo amžiaus vaikams. Ši medžiaga bus naudinga darželio auklėtojams. Pamokos metu įtvirtinamos vaikų žinios apie paukščius.
Tikslas:Įtvirtinti, plėsti ir apibendrinti žinias apie žiemojančius paukščius, tirti jų ypatybes. Formuoti rūpestingą požiūrį į paukščius, norą padėti jiems sunkiais laikais.
Edukacinė sritis: Socialinis-komunikacinis vystymasis.
Užduotys:
- tobulinti vaikų žaidimo bendravimo įgūdžius;
- formuoti humanišką požiūrį į laukinę gamtą, paukščius;
- ugdyti vaikus bendravimo kultūra: gebėjimas vesti pokalbį nurodyta tema, atlikti kūrybinį darbą.
Edukacinė sritis: Kognityvinė raida.
Užduotys:
- skatinti vaikų dėmesio stabilumo ugdymą atliekant nuoseklias užduotis vaizdiniu ir garsiniu pagrindu;
- skatinti loginio mąstymo ugdymą, priežasties-pasekmės ryšių užmezgimą.
Edukacinė sritis: Meninis ir estetinis vystymasis.
Užduotys:
- skatinti vaikų asociatyvaus mąstymo, kūrybinės vaizduotės ugdymą;
- formuoti domėjimąsi supančios tikrovės estetine puse, tenkinti vaikų saviraiškos poreikius.
Edukacinė sritis: Kalbos raida.
Užduotys:
-įtvirtinti vaikų gebėjimą atsakyti į klausimus visu sakiniu;
- išmokti rašyti apsakymus apie žiemojančius paukščius;
- suaktyvinti ir išplėsti žodyną tema „Žiemojantys paukščiai“
- lavinti dėmesį, mąstymą.
Edukacinė sritis: Fizinis vystymasis.
Užduotys:
- tęsti darbą stiprinant sveikatą, lavinant motorinius gebėjimus ir savybes (vikrumą, greitį, jėgą, lankstumą).

Preliminarus darbas: skaityti knygas, kalbėtis, stebėti pasivaikščiojimus, mintinai mokytis eilėraščius, spręsti mįsles apie paukščius, peržiūrėti skaidres, iliustracijas, gaminti lesyklas.
Medžiagos ir įranga: karpiniai paveikslėliai, iliustracijos, vaizduojančios paukščius, ruošiniai lesyklėms gaminti, teptukai ir dažai, žirklės, ar kanceliarinis peilis, nešiojamas kompiuteris, pristatymas tema „Žiemojantys paukščiai“.
Vykdoma su vaikais: pokalbiai, stebėjimai.
GCD naudoja: metodai ir metodai.
Vizualinis - rodomos iliustracijos, paveikslėliai; žodinis - istorijos sudarymas, atsakymas į klausimus, pokalbiai; praktiška – pagalba vaikams; žaidimas – didaktiniai žaidimai.

Bendros veiklos eiga:
Ant stalo išdėlioti suskaldyti paveikslai, kuriuose vaizduojami paukščiai (ant raudono kartono – bukas, ant geltono – zylė, ant pilko – žvirblis, ant juodo – varna).
Pedagogas: Vaikai ateina prie stalų ir žiūri į paveikslėlius, atkreipkite dėmesį, kad paveikslėliai yra skirtingų spalvų. Pasirinkite nuotraukas pagal spalvą ir surinkite jas. Ką tu gavai?
(Vaikų atsakymai).
Pedagogas: Teisingai, paukščiai. O kas gali pavadinti jūsų surinktų paukščių vardus?
(vaikų atsakymai).
Pedagogas: O vienu žodžiu, kaip vadinti šiuos paukščius?
(vaikų atsakymai)
Pedagogas: Teisingai, žiemoja. Kaip manote, kodėl jie taip vadinami – žiemojančiais?
(vaikų atsakymai).
Pedagogas: Teisingai. Ir dabar aš tau pasakysiu mįsles apie paukščius, o tu man mįsles, o aš tau parodysiu paveikslėlius ekrane, kad padėtų. Atidžiai žiūrėkite ir klausykite.
1. Mes skiriasi spalva,
Susitikime žiemą ir vasarą
Jei plaksime sparnais,
Būsime mėlyname danguje.
Čauki, dainuok ir buk,
Pamaitink mus žiemą...
Vaikai, kas mes tokie? Pavadink. (Paukščiai)
2. Nugara žalsva,
gelsvas pilvas,
juoda kepurė,
Ir skarelės juostele. (zylė)


3. Ją rasite savo kieme,
Ji yra vaikų džiaugsmui,
Nedrįsk jos skaudinti
Šis paukštis... (žvirblis)


4. Dažymas - pilkšvas,
Įprotis – vagis,
užkimęs šaukėjas,
Įžymus asmuo,
Jos vardas ... (varna).


5. Miške po čirškimu, skambėjimu ir švilpimu,
Miško telegrafas beldžiasi:
– Ei, strazde, bičiuli!
Ir jis pasirašo ... (mednis).


6. Žiemą ant obels šakų!
Surinkite juos greitai!
Ir staiga obuoliai suplazdėjo
Juk tai yra ... (buliukai).


7. Pažiūrėkite į balkoną:
Jis čia dūzgia nuo pat ryto.
Šis paukštis yra paštininkas
Bet koks maršrutas skris. (Balandis.)
8. Koks stalas tarp beržų,
Po atviru dangumi?
Jis gydo šaltyje.
Paukščiai su grūdais ir duona (lesyklėlė).
Pedagogas: Teisingai. Kam skirtos lesyklėlės? (vaikų atsakymai). Ką paukščiai lesa ir ką galima dėti į lesyklą? (vaikų atsakymai). Šauniai padirbėta!
Pedagogas: Puiku, ponios, jūs padarėte labai gerą darbą.
Pedagogas: Paukščiai, kurie pas mus atkeliauja iš šiaurės prasidėjus šaltam orui, vadinami klajokliais. Dabar aš tau parodysiu nuotraukas, o tu man pavadinsi šiuos paukščius? (Vaikų atsakymai)
Bulkas, snapas, vaškas, zylė.
Pedagogas: Tau puikiai sekėsi. Atkreipkite dėmesį į priešais esantį molbertą, ant molberto pakabinti paveikslėliai, atidžiai pažiūrėkite į paveikslėlius ir pabandykite visu sakiniu pasakyti, kas ant jų pavaizduota.
Kokie paukščiai skrido į lesyklą?
- Ką valgo zylės?
Koks paukščių namelio pavadinimas?
– Iš ko galima pasidaryti lesyklėlę?
– Kas yra žiemojantys paukščiai?
– Kodėl reikia padėti paukščiams?
– Ką paukščiai lesa?
Pedagogas: Puiku, man labai patiko, kaip tu sakei. Žaiskime žaidimą: Paukščių skaičiavimas. Dabar prie molberto pritvirtinsiu plakatą su paukščių atvaizdu ir kartu skaičiuosime paukščius. (Vaikai skaičiuoja paukščius.)
Pedagogas:Žiemojantys paukščiai nebijo šalnų, jie daug skraido ir patys stengiasi gauti maisto net ir šalčiausiu oru. Jie ieško vabzdžių, pasislėpusių žievės plyšiuose, namų ir tvorų plyšiuose, ieško lapuočių augalų vaisių ir sėklų, spygliuočių medžių kankorėžių su sėklomis. Jie ateina į mūsų namus prašyti pagalbos. Ir mes turime padėti savo plunksnuotiems draugams išgyventi žiemą. O ką mums reikia daryti, kaip padėti jiems išgyventi šaltuoju metų laiku?
(vaikų atsakymai).
Pedagogas: Tai va, paukščius reikia lesinti žiemą, statykite jiems lesyklas. Nepamirškite šių tiektuvų išvalyti prieš dėdami į jas maistą. Ar nori, kad pasakyčiau, kuris paukštis, kuo jis minta? (Vaikų atsakymai).
– Žvirbliai – mėgsta grūdus ir duonos trupinius.
– Zylės – valgo grūdus, duonos trupinius, o jų mėgstamiausias skanėstas yra taukai.
– Bulkiai – valgo sėklas, uogas, mėgsta pešioti šermukšnio uogas.
- Varnos – minta valymu ir maisto likučiais.
Pedagogas: Kalbėjomės apie paukščius, sprendėme, kaip padėti paukščiams, o dabar siūlau nuo žodžių pereiti prie darbų. Vaikinai, lesyklas jau pradėjome ruošti praėjusioje pamokoje, deja, mažai ką nuveikėme, šiandien dirbsime toliau. Priminkite, ką mes darome pradžioje, iš ko gaminame lesyklėles.(Vaikų atsakymai)
Fizminutka "Mažas paukštis"
mažas paukštis
Aš skridau per dangų (skraido paukščiai)
Sėdėjo po langu
Ji pešdavo trupinius (atsisėdo, pešdavo grūdus),
Paukštis pradėjo pakilti (atsistoti, nusišluostyti),
Ji ištiesė nugarą.
Ji dainavo dainą, įskrido į namus (mojuoja rankomis).
Pedagogas: Sėskite į savo vietas ir kibkite į darbą, nudažykite dėžutes, galite papuošti piešiniais, palaukti, kol išdžius.O tada paprašysime tėvelių padėti, iškirpti langus mūsų darytuose namuose. Pažiūrėkite, vaikinai, kokias gražias lesyklėles paruošėte.
Pedagogas: Pakabinkime lesyklas pasivaikščioti, supilkime į lesyklas maistą. Taip pat siūlau prie savo namų pasikabinti paruoštas lesyklas, paprašyti tėvų padėti. Manau, kad padėjome daugeliui paukščių ir išgelbėjome daugelio paukščių gyvybes.
Pedagogas: Vaikinai, mūsų pamoka baigėsi. Papasakokite, apie ką kalbėjome, ką prisimenate. Kas jums patiko labiausiai? (vaikų atsakymai).
Pedagogas: Pasiklausykite E. Blagininos eilėraščio „Jie skrenda, išskrido...“
Netrukus baltos pūgos
Sniegas pakils nuo žemės.
Skrisk, skrisk
Atskrido gervės.
Negirdi gegutės giraitėje.
Ir paukščių namelis buvo tuščias.
Gandras plasnoja sparnais -
Skrisk, skrisk.
Lapas siūbuoja raštuotas
Mėlynoje baloje ant vandens.
Staiga vaikšto su juodu stulpu
Sode palei keterą.
Išpylė, pagelto
Saulės spinduliai yra reti.
Skrisk, skrisk
Rokai irgi išskrido.
Planuojamas rezultatas:
- aktyvus vaikų dalyvavimas, gebėjimas formuluoti atsakymus į auklėtojo klausimus, dialoginės kalbos turėjimas, geranoriškas pasireiškimas kūrybinės veiklos procese.
Tolesnis darbas:
– Planuojame vystyti projektą.

Tatjana
Pamokos santrauka vyresniųjų logopedinėje grupėje „Žiemojantys paukščiai“

Švietimo sričių integracija:„Socialinis ir komunikacinis tobulėjimas“, „Kognityvinis vystymasis“, „Kalba“, „Meninis ir estetinis tobulėjimas“.

Vaikų užsiėmimų rūšys:

Žaismingas, komunikabilus, artistiškas.

Programos turinys

Korekcinės ir auklėjamosios užduotys

Pataisykite ir patikslinkite žiemojančių paukščių pavadinimus.

Išmokite derinti daiktavardžius su skaičiais.

Pratimas renkantis daiktavardį pagal siūlomus būdvardžius.

Išmokite vartoti daiktavardžius konstruojamuoju atveju.

Išmokite sudaryti sakinius su prielinksniais on, for, in, before.

Išmokite sudaryti sakinius su duotu žodžiu.

Korekcinės ir lavinimo užduotys

Sukurti vaikų žodyną žiemojančių paukščių tema.

Ugdykite loginį mąstymą.

Lavinti smulkiąją pirštų motoriką.

Lavinti kalbos koordinaciją su judesiu, kalbos ritmą ir tempą.

Korekcinės ir auklėjamosios užduotys

Ugdykite gebėjimą užjausti paukščius.

Meilės gamtai, gebėjimo grožėtis gamta ugdymas.

Ugdykite rūpestingą požiūrį į tuos, kuriems to reikia.

Metodinės technikos

Eilėraščio skaitymas.

Staigmenos akimirka.

Didaktinės medžiagos demonstravimas.

Medžiagos ir įranga:

demonstracija - paveikslėliai, vaizduojantys žiemojančius paukščius; kubas su skaičiais; tiektuvas; pelėdos žaislas;

platinti - padalinti paveikslėlius.

Leksinė medžiaga:

žodžiai: zylė, žvirblis, bukas, šarka, varna, genys, pelėda, snapas;

Pasiūlymai: Žvirblius galima šerti soromis. Zyles galima šerti nesūdytais lašiniais. Balandžius galima šerti perlinėmis kruopomis. Bulkius galima šerti šermukšnio uogomis. Kryžminus galima šerti kankorėžių sėklomis. Pelėda sėdi lesykloje. Pelėda sėdi ant lesyklos. Pelėda sėdi prie lesyklos. Pelėda sėdi priešais tiektuvą. Ant lesyklos sėdi buliai. Zylės čiumpa duonos trupinius. Žvirbliai nuskrido nuo katės.

parengiamieji darbai

Skaityti grožinę literatūrą apie žiemojančius paukščius, piešti paukščius, kalbėti apie žiemojančius paukščius.

Planuojami rezultatai

Vaikams patinka žaisti žaidimus. Parodykite susidomėjimą siūloma veikla. Aktyviai ir geranoriškai bendraukite su mokytoju ir bendraamžiais spręsdami žaidimų ir pažinimo užduotis. Pateikite pasiūlymų dėl žiemojančių paukščių.

Laiko organizavimas

Logopedas: „Paklausykite Aleksandro Jašino eilėraščio „Pamaitink paukščius“.

Žiemą lesinkite paukščius.

Leiskite iš viso

Jie plūstels pas tave kaip į namus,

Kuolai verandoje.

Jų maistas nėra turtingas.

Reikia saujos grūdų

Viena sauja -

Ir nebaisu

Jie turės žiemą.

Pagrindinė dalis

1.Žaidimas „Pamaitink paukščius“

Logopedas: „Vaikinai, kuo galima lesinti paukščius žiemą?

Vaikų atsakymai: „Žvirblius galima šerti soromis. Zyles galima šerti nesūdytais lašiniais. Balandžius galima šerti perlinėmis kruopomis. Bulkius galima šerti šermukšnio uogomis. Kryžminus galima šerti kankorėžių sėklomis.

2.Žaidimas „Sužinok pagal aprašymą“

Logopedas: „Dabar pas mus ateina paukščiai. Bet kas atvyks, reikia spėlioti.

Įžūlus, linksmas, drąsus, vikrus.

Vaikų atsakymai: „Žvirblis“. (Nuotrauka eksponuojama).

Logopedas: „Geltona krūtinė, linksma, vikrus“.

Vaikų atsakymai: „Zylė“. (Nuotrauka eksponuojama).

Logopedas: „Raudonkrūtis, tinginys, neaktyvus“.

Vaikų atsakymai: "Bullfinch". (Nuotrauka eksponuojama).

Logopedas: „Baltasis čiulbėjimas ir vagis“.

Vaikų atsakymai: „Šarka“. (Nuotrauka eksponuojama).

Logopedas: „Raudonplaukė, juodu fraku, medžių daktarė“.

Vaikų atsakymai: „Degnė“. (Nuotrauka eksponuojama).

Logopedas: „Juodas, su galingu snapu, blizgiomis plunksnomis, kryžkia“.

Vaikų atsakymai: „Varna“. (Nuotrauka eksponuojama).

3. Žaidimas "Feder"

Logopedas: „Pas mus atskrido pelėda. Ji užšoks ant lesyklos, o jums reikia pasakyti, kur pelėda sėdi.

Vaikų atsakymai: „Lesykloje pelėda sėdi. Pelėda sėdi ant lesyklos. Pelėda sėdi prie lesyklos. Pelėda sėdi priešais tiektuvą.

4.Kūno kultūros minutė „Zylė“.

Logopedas: „Vaikinai, šiek tiek pailsėkime ir pažaiskime“.

Vikri zylė šokinėja, Jie ant dviejų kojų šokinėja į visas puses aplink salę.

Ji nesėdi vietoje

Šok-šok, šuoli-šok,

Sukiojosi kaip viršūnė. Jie sukasi.

Čia aš atsisėdau minutę, Pritūpęs.

Ji snapu pasikasė krūtinę, Pirštais krapštė krūtinę.

O nuo takelio - prie tvoros, Bėk iš vietos.

Tiri-tiri, šešėlis-šešėlis-šešėlis. Sėdėdami jie mojuoja rankomis.

5.Pirštų gimnastika „Žvirblis“

Tu kūdikis, žvirbli,

Nesidrovėkite šaltyje.

Snapu snapu į tiektuvą,

Greitai valgyk.

(Vaikai suspaudžia nykščius ir mojuoja delnais, imituodami paukščio skrydį. Tada pirštų galiukais uždeda apvalią dešinę ranką ant stalo ir baksnoja rodomojo piršto pagalvėle. Tada tą patį daro ir kaire ranka) .

6. Žaidimas „Suskaičiuok paukščius“

(Vaikai sėdi ratu ant kilimo).

Logopedas: „Pašaukiu žiemojantį paukštį ir susuku kubą. Tas, kuriam įriedėjo kubas, turi įvardyti tiek paukščių, kiek skaičius užrašytas ant kubo.

Vaikų atsakymai: „Penkios zylės, du žvirbliai, trys varnėnai, keturios pelėdos.“.

7. Žaidimas „Surinkite paveikslėlį“ (iškirpkite paveikslėlius).

Logopedas: „Vaikinai, pasiskirstykime į tris komandas. Pirmoji komanda surinks paveikslėlį su bulkikais. Antrasis – nuotrauka su papais. Trečias paveikslas su žvirbliais.

(Vaikai renka paveikslėlius).

8. Žaidimas „Sugalvokite sakinius“.

Logopedas: „Puiku, vaikinai. Dabar kiekviena komanda turi pateikti pasiūlymų. Pirmoji komanda su žodžiu buliai. Antrasis su žodžiu papai. Trečiasis su žodžiu žvirbliai.

Vaikų atsakymai: „Ant lesyklos sėdi buliai. Zylės čiumpa duonos trupinius. Žvirbliai nuskrido nuo katės.

Atspindys

Logopedas: „Vaikinai, kokius paukščius mes šiandien sutikome? Kokie žaidimai tau patinka?

Susijusios publikacijos:

Integruotos pamokos vyresniųjų grupėje kalbai lavinti konspektas „Žiemojantys paukščiai“ Tema: Žiemojantys paukščiai. Uždaviniai: Apibendrinti vaikų žinias apie paukščius, jų įvairovę, išvaizdos ypatumus, sandarą, mitybą, dauginimąsi.

Integruotos pamokos vyresniųjų grupėje „Žiemojantys paukščiai“ konspektas Tikslas: Idėjų apie žiemojančius paukščius formavimas. Ugdymo sričių integracija: „Pažinimo raida“, „Socialinė ir komunikacinė.

Išsamios pamokos vyresniųjų grupėje „Žiemojantys paukščiai“ konspektas Išsamios pamokos vyresniųjų grupėje „Žiemojantys paukščiai“ konspektas (OO integracija: pažintinė, meninė-estetinė, socialinė-bendruomeninė.) Tikslas: išsiaiškinti mintis.

Logopedinės pamokos parengiamojoje logopedinėje grupėje „Žiemojantys paukščiai“ santrauka Pogrupio logopedinės pamokos santrauka logopedinėje grupėje ruošiantis mokyklai Tema: „Žiemojantys paukščiai“ (pagal pasakos siužetą.

Tema: „Žiemojantys paukščiai“ Tikslas: Pagal planą parengti aprašomąjį pasakojimą tema „Žiemojantys paukščiai“. Užduotys: - Išplėtimas, patikslinimas.

Sukūrė kalbos patologas

pirmoji kvalifikacinė kategorija

MBDOU d / s kombinuotas tipas Nr. 6 "Antoshka"

Pavlovas, Nižnij Novgorodo sritis

Pulina Nina Pavlovna

Tikslas: Suformuoti vaikams apibendrintas idėjas apie žiemojančius paukščius.

Užduotys:

Pataisomoji ir auklėjamoji:

1. Pataisykite ir patikslinkite žiemojančių paukščių pavadinimą.

2. Išplėskite šios temos žodyną.

3. Įtvirtinti gebėjimą sudaryti daiktavardžių, baigiančių -y, -y, vardininko daugiskaitą.

4. Vaikų žodyne suaktyvinkite sudėtinius būdvardžius.

5. Įtvirtinti gebėjimą derinti skaitvardžius su daiktavardžiu.

6. Tobulinti gebėjimą sudaryti daiktavardžius su mažybinėmis priesagomis.

7. Daiktavardžio būdvardžių parinkimo pratimas, derinant juos pagal lytį, skaičių.

8. Toliau mokytis kalboje vartoti santykinius būdvardžius.

9. Išplėskite veiksmažodžių žodyną veiksmažodžiais, reiškiančiais judėjimo būdus ir onomatopoėją.

Korekcinis vystymasis:

1. Lavinti vaikų loginį mąstymą, gebėjimą nustatyti priežasties-pasekmės ryšius.

2. Lavinti smulkiąją motoriką ir kalbos derinimą su judesiu.

3. Tobulinti vaikų jutiminius gebėjimus: išmokti klausytis paukščių balso, atpažinti juos pagal plunksną.

4. Ugdykite vaizduotę, smalsumą.

Pataisomoji ir auklėjamoji:

1. Ugdykite rūpestingą požiūrį į paukščius, rūpinkitės jais.

Medžiaga:

Demonstracija: paukščių balsų garso įrašas, PC, iliustracijos su žiemojančiais paukščiais, plakatas su žiemojančių paukščių atvaizdu, uosio sėklos, melionas, arbūzas, šoninė, soros, duonos trupiniai, saulėgrąžos, kėgliai.

kilimas su žiemos medžio atvaizdu su žiemojančiais paukščiais ant medžio (su Velcro);

Kamuolys;

Loginės problemos „Kas vakarieniavo žiemos valgykloje?“ tekstas.

Dalomoji medžiaga: kortelės su žiemojančių paukščių atvaizdu (skaičiuojant).

Pamokos eiga

I. Organizacinis momentas:

Psichologinė gimnastika:

Vaizduoti atšalusius, alkanus paukščius. Parodykite, kokie jie buvo laimingi, kai davėme jiems valgyti.

Pavaizduokite žvirblį, išsigandusį katės. Parodykite, kaip mes užjautėme ir užjautėme žvirblį, kuris įkrito į katės letenas.

Parodykite, kaip jis išsivadavo, kai jam skaudėjo sparną

II. Tikslinis pranešimas:

Šiandien prisiminsime žiemojančius paukščius, jų įpročius, charakterį, prisiminsime, kuo minta žiemojantys paukščiai.

1. Klausykite mįslių ir pabandykite jas atspėti:

Nugara žalsva, pilvas gelsvas,

Juoda skrybėlė ir skara juostelė! (zylė)

(eksponuojama zylės nuotrauka)

Žiemą prieglobstį ras juodsparniai, raudonkrūčiai.

Jis nebijo šalčio, su pirmuoju sniegu! (buliukas)

(eksponuojamas žiobrio paveikslas).

Atspėk, koks paukštis? Bijo ryškios šviesos

Nertas snapas, lopinėtos akys, galva su didelėmis ausimis, ar tai? (pelėda)

(rodomas pelėdos paveikslėlis).

Pilku plunksnų paltu, o šaltyje jis – herojus!

Šokinėja, linksminasi skraidydamas, ne erelis, bet vis tiek paukštis!

(rodomas žvirblio paveikslėlis).

Dėvi pilką liemenę, bet sparnai juodi,

Matote, dvidešimt porų sukasi ratu. Ir jie šaukia: -Kar! Kar! Kar!

Kas čia?

Varnos! (rodomas varnos paveikslėlis).

Kas yra su ryškiai raudona berete, su juodu atlasiniu švarku?

Jis nežiūri į mane, vis beldžiasi, beldžiasi, beldžiasi!

Ir kas tai yra?

Dnygė! (rodomas genio paveikslas.)

Logopedas: – Kaip galima sušaukti visus šiuos paukščius?

Vaikai: - Žiemoja!

Logopedė: – Kodėl šiuos paukščius vadiname žiemojančiais?

Vaikai: – Jie nebijo mūsų žiemų ir lieka su mumis iki pavasario.

Logopedas: – Kokius žiemojančius paukščius dar pažįstate?

(Vaikai balandį, žandikaulį, skersnapį, vaško sparnelį vadina.)

Logopedas: - Kas bendro tarp žiemojančių paukščių?

Vaikai: -Jie turi galvą, kūną, sparnus, snapą, letenas, uodegą, jų kūnas padengtas plunksnomis)

Logopedė: – O kuo žiemojantys paukščiai skiriasi vienas nuo kito?

Vaikai: - Dydis, spalva, plunksna.

Logopedas: – Kodėl šie paukščiai galėjo pas mus žiemoti, neišskrido į šiltus kraštus?

Vaikai: - Jie turi tvirtą storą snapą, gali valgyti įvairų maistą, taip pat ir kietą.

2. Dabar turime žaidimą su kamuoliu „Vienas – daug“.Aš įvardinu vieną paukštį ar vieną daiktą, o tu man daug tų pačių paukščių ar daiktų

Varna - (varnos) šarka - (šarkos)

balandis - (balandžiai) pelėda - (pelėdos)

Bullfinch - (buliukai) žandikauliai - (žaliukai)

Klest – (kryžiukas) vaškavimas – (vaškavimas)

Plunksna - (plunksnos) pavogė - (sparnai)

Medis - (medžiai) žvirblis - (žvirbliai)

3. Žaidimas Kas? Kuris? Kuris?(Sudėtinių būdvardžių formavimas.)

Jei šarka turi baltus šonus, kas tai yra? (balta pusė)

Ar bukas turi raudoną krūtinę? kas jis toks? (raudona krūtinė)

Ar varna turi ilgą snapą? (ilgasnapis)

Ar genys turi raudoną galvą? kas jis toks? (raudonaplaukė)

Ar zylės krūtinė geltona? (geltonakrūtė)

4. Žaidimas "Count - ka"(skaitmens derinimas su daiktavardžiu)

Kiekvienas vaikas ant stalo turi korteles su skirtingu paukščių skaičiumi. Vaikai skaičiuoja paukščius, nurodydami ne tik skaičių, bet ir vardą. (vienas buliukas, du baubliai, trys baubliai, keturi velniai, penki buliai).

5. Kitas mūsų žaidimas vadinasi „Skambinkite meiliai“jūsų kortelėse pavaizduoti paukščiai. Vaikai skambina:

Žvakės, varnelės, kaktos.

Bullfinches – bukas, bukas, bukas.

Žvirbliai, žvirbliai, žvirbliai, žvirbliai.

Balandžiai, balandžiai, balandžiai.

Logopedas: O ką gali padaryti šie paukščiai?

Vaikai: -skraidyti, šokinėti, vaikščioti.

6. Kalbos derinimas su judėjimu „Paukščiai“

Paukščiai šokinėja ir skrenda. Paukščiai šokinėja ir gieda

Paukščiai renka trupinius, Paukščiai peša grūdus.

Išvalytos plunksnos, nuvalyti snapai,

7. Žaidimas „Kas vakarieniavo paukščių valgykloje“?Žiemą paukščiai alkani ir šalti. Kaip žmonės rūpinasi paukščiais žiemą? (jie gamina lesyklas ar paukščių valgyklas) Siūlau atspėti, kas pietavo paukščių valgykloje?

Į lesyklą padėjau džiovinto šermukšnio šakelę. Atskrido maži pilki paukšteliai, skabė duoną, bet kalnų pelenų neliečia. Kas čia? (žvirbliai) Kitą dieną ant lesyklos sėdėjo kiti paukščiai: jų krūtinė raudona, uodega, sparnų galai ir galva tamsiai mėlyni. Ant sparnų ant baltos juostelės. Ant šakos uogų neliko. Kokie buvo šie paukščiai? (buliukai).

8 . Kiekvienas paukštis turi savo charakterį, kaip ir žmogus.Koks, jūsų nuomone, yra bulių charakteris?

Tingus, liūdnas, neaktyvus.

Kokia yra zylės prigimtis?

Lieknas, protingas, linksmas, judrus.

O koks žvirblis?

Įžūlus, linksmas, drąsus, vikrus, kovingas.

O ką galima pasakyti apie šarką? Kas ji?

Šnekus, šnekus, vagis, užsiėmęs, judrus, didelis.

9. Žaidimas „Pamaitink paukščius“

Prie mūsų žiemos medžio atskrido žiemojantys paukščiai, ruošiau jiems įvairų maistą.

Tai melionų sėklos. Kokios sėklos?

Vaikai: - Melionai! Kuris paukštis minta melionų sėklomis?

Zylė.

Eik, Alina, pamaitink zylę šiomis sėklomis. Kokiomis sėklomis maitinsite zylę?

Melionas.

Tai arbūzų sėklos. Kokios sėklos? (arbūzas) O kas iš paukščių mėgsta juos pešti?

Bulvikai.

Eik, Andrejus, pagydyk bulius arbūzų sėklomis. – Kuo šeriate bulius? (arbūzų sėklos)

Tai yra pelenų sėklos. Juos taip pat mėgsta buliai. Kokios sėklos? (pelenai). Juos padovanosime ir bulkiukams.

O kokius paukščius beriame saulėgrąžas? (žvirbliai, balandžiai)

Ir aš taip pat turiu lašinių. Kuris paukštis mėgsta riebalus? (zylė)

Štai aš turiu eglės spurgą. Kas mėgsta eglės spurgų sėklas? (mednis)

10. Pirštų gimnastika „Medrė“

Parodykime, kaip genys gauna sėklas iš spurgų.

Beldžiu į medį, noriu gauti slieką.

Nors jis dingo po žieve, tu vis tiek būsi mano.

(Vaikai po žodžiais imituoja genių ieškojimą.)

11. Logopedas: - Ar žinai, kad paukščiai moka kalbėti, kiekvienas paukštis duoda savo balsą.

O zylė ir bukas? (Jie švilpia, kai yra sotūs, o jei yra šalti ir alkani, šnypščia.)

Ji klykia! Šarka – trūkinėja, balandžiai klykia, pelėda klykia.

III. Atsipalaidavimas.

Logopedas: - Užmerkite akis ir įsivaizduokite, kad esame žiemos parke. Yra paukščių garsai. Atidžiai klausykite ir įvardykite, kieno balsus girdėjote. (Įjungiu paukščių balsų garso įrašą)

Vaikai: - Išgirdau varnos kurkimą,

Ir išgirdau žvirblio čiulbėjimą.

Girdėjau, kaip švilpia zylės ir buliai.

O aš – kaip šarka trūkinėja.

IV. Rezultatas:

Paukščiai yra naudingi. Rūpinkitės paukščiais, rūpinkitės jais žiemos dienomis. Padarykite lesyklas paukščiams, lesinkite paukščius, kai jie šalti ir alkani!

Lesyklas, kurias pagaminote savo rankomis, pakabinsime gatvėje, ant medžių ir krūmų, stebėsime, kokie paukščiai atskris į mūsų valgomąjį.

Grupinės logopedinės pamokos apie žodinės kalbos koregavimą su mokiniais su negalia konspektas

Tema:"Žiema. Žiemojantys paukščiai"
Meshcheryakova Svetlana Gennadievna, specialiosios (korekcinės) VIII tipo mokyklos Gremiačinske mokytoja-logopedė
Apibūdinimas:Šiuo metu C / C / OA klasės atspindi daug įdomių tendencijų ir pokyčių, vykstančių specialiajame ugdyme. Tai praktinis ir adaptyvus pamokos dėmesys, rengiantis raidos problemų turinčius mokinius savarankiškam gyvenimui. Logopedinių užsiėmimų struktūra kiekvienam kalbos defektui turi savo ypatybes, tačiau tuo pačiu išskiriu 3 etapus, kurie yra kiekviename iš jų.
I etapas – iššūkis kuri leidžia kelti nuolatinį domėjimąsi nagrinėjama tema, motyvuoti mokinį mokymosi veiklai.
II etapas – supratimas. Tai yra galimybė gauti naujos informacijos, ją suvokti, susieti su turimomis žiniomis.
III etapas – refleksija. Svarbiausia čia yra holistinis supratimas, gautos informacijos apibendrinimas, kiekvieno mokinio požiūrio į studijuojamą medžiagą formavimas.
3. Pamokoje naudojau šiuos metodinius metodus, kurie yra susiję su kritinio mąstymo technologija, ugdo kūrybinį mąstymą, mokinių gebėjimą įgyti žinias, jas sisteminti ir pritaikyti praktikoje, kas galiausiai prisideda prie sėkmingos mokinių socializacijos. :
1. Priėmimas „Klasterizavimas“. Jis naudojamas įvairiuose pamokos etapuose ir leidžia išsiaiškinti, išplėsti bet kurios sąvokos asociatyvinius semantinius laukus, nes visi žodžiai yra tarpusavyje susiję daugybe semantinių ryšių. Logopedo užduotis – į korekcinio darbo su mokiniais procesą įtraukti bet kurį žodį įvairiais semantiniais atspalviais. Šios technikos prasmė – bandyti susisteminti turimas žinias šia tema. 2. Priėmimas „Idėjų krepšelis“.Šis individualaus grupinio darbo organizavimo būdas pradiniame pamokos etape, kai atnaujinama vaikų patirtis ir žinios. Tai leidžia sužinoti viską, ką mokiniai žino aptariama tema.
3. Priėmimas "Sinkvino rašymas". Galima naudoti refleksijos stadijoje. Ši technika dirbant su sutrikusio intelekto vaikais apima logopedo pagalbą. Pirmoje eilutėje yra vienas žodis - daiktavardis. Tai yra tema. Antroje eilutėje turite parašyti du būdvardžius, kurie atskleidžia temą. Trečioje eilutėje yra trys veiksmažodžiai, apibūdinantys veiksmus, susijusius su eilėraščio tema. Ketvirtoje eilutėje yra visa frazė, kelių žodžių sakinys, kurio pagalba studentas išreiškia savo požiūrį į temą. Paskutinė eilutė - leidžia išsiaiškinti savo asmeninį požiūrį į temą. Tema turi būti emocinga.
Medžiaga bus naudinga logopedams, pradinių klasių mokytojams, tėvams.

TEMA: Žiema. Žiemojantys paukščiai.

Tikslai:
Švietimas:

1. Atnaujinti žinias apie žiemos požymius;
2. Plėsti mokinių žinias tema „Žiemojantys paukščiai“;
3. Aktyvinkite ir praturtinkite vaikų žodyną atsakydami į užduodamus klausimus, per žaidimą „Sniego gniūžtė“, sudarydami klasterį, rašydami sinchroną, per kryptingą reikiamos informacijos paiešką: skatinkite vaikus sakyti savarankiškus teiginius.
Pataisymas:
1. Prisidėti prie gebėjimo apibendrinti, sisteminti formavimo;
2. Prisidėti prie artikuliacinės, bendrosios ir smulkiosios motorikos korekcijos.
3. Prisidėti prie foneminių procesų formavimosi;
4. Skatinti klausos, regos, valingo dėmesio ugdymą dirbant su įvairaus tipo klasteriais.
Švietimas:
1. Skiepyti mokiniams savarankiško žinių ieškojimo troškimą;
2. Ugdykite rūpestį žiemojančiais paukščiais

Klasės įranga:
Pristatymas, nešiojamas kompiuteris, projektorius, ekranas, kortelės – „klasteriai“ kiekvienam mokiniui.

Pamokos eiga:

1. Mokytojo įžanginė kalba

(etiškas požiūris).
-Sveiki bičiuliai! Man malonu susipažinti. Matau, kad tavo akys visos dega, visi laukia kažko neįprasto.
Pažiūrėkite vienas į kitą, padovanokite šypseną draugui ir savo gerą nuotaiką, nes gera nuotaika yra pagrindinė mūsų bendro darbo sąlyga. Šiandien jūsų laukia daug įvairių užduočių, atradimų, o jūsų pagalbininkai bus: dėmesys, išradingumas, išradingumas. Kokių savybių reikia turėti, kad išmoktum kažką naujo, padarytum savo mažą atradimą?
– Reikia būti atsargiam ir pastabiam. (1 skaidrė projektuojama ant ekrano)
- Parodykite savo nusileidimą, kad esate pasirengęs dirbti.
-PRISIMINTI! Kad būtum išgirstas ir suprastas, reikia mokėti kalbėti aiškiai ir išraiškingai.
Mokiniai garsiai perskaitė taisyklę.
– Reikia kalbėti aiškiai, aiškiai, kad visi suprastų. (2 skaidrė projektuojama ant ekrano)
- Pabandykite atspėti šią mįslę:
„Atskleidė snieguotas rankas,
Visi medžiai apsirengę suknelėmis.
Tai šaltas oras
Koks čia metų laikas?" (3 skaidrė projektuojama ant ekrano)
- Teisingai, vaikinai. Sezonas vadinamas žiema. Pakalbėkime apie šį metų laiką šiandien.

2. Artikuliacinė gimnastika.

Pratimas „Sniego seniai“. Tikslas – išmokyti reguliuoti raumenų tonusą, mimikos raumenis.
– Kad mūsų kalba būtų išraiškinga, atliksime specialią gimnastiką.
- Tegul ši šypsena mus sušildo (Apkabiname save rankomis, „šildome save“). (4 skaidrė projektuojama ant ekrano)


Sniego senis džiaugiasi sniegu ir šalčiu. Išpūsti skruostai, linksma akių išraiška. (5 skaidrė projektuojama ant ekrano)
Liūdnas sniego senelis. Nuleiskite lūpų kampučius žemyn. Perteikti liūdną žvilgsnį.
Sniego senis pamatė varveklą. Ištieskite aštrų liežuvį kuo toliau nuo burnos ir laikykite jį tokioje padėtyje po skaičiuokle.
Sniego senelis rogutėmis riedėjo nuo kalno (pratimas „Šliūklė“).
„Rogutės“ – burna atvira, lūpos šypsosi. Šoniniai liežuvio kraštai tvirtai prispausti prie viršutinių krūminių dantų, nugara sulenkta žemyn, galiukas laisvas. Judant pirmyn ir atgal, šoniniai liežuvio kraštai turi slysti per krūminius dantis. Įsitikinkite, kad apatinis žandikaulis nejuda, lūpos neliečia dantų.

3. Vaikų žinių aktualizavimas. Priežastinių ryšių nustatymas.

Pažvelkite į šį paveikslėlį ir įvardykite, kokie ženklai jums asocijuojasi su žiemos atėjimu. (6 skaidrė projektuojama ant ekrano)Ant lentos yra didelė iliustracija, vaizduojanti žiemos ženklus. Šalia kabo krepšelio paveikslas.


-Ir mes sudėsime jūsų idėjas į didelį krepšelį, kurį vadinsime "idėjų krepšelis". Vaikai atsako, logopedas „užpildo“ „idėjų krepšelį“(Skairė numeris 7 projektuojamas ant ekrano)


– Teisingai įvardijote žiemos ženklus.
– Dabar, vaikinai, papasakokime, kokie pokyčiai vyksta gamtoje žiemą tam tikra tvarka – taip, kaip vyksta. O norėdami sukurti įdomią istoriją, gerai pagalvokite, atsakykite į klausimą ir užpildykite sakinius. (Skairė numeris 8 projektuojamas ant ekrano)
Ateina šaltis (kas?) ... (žiema)
Saulė (ką ji daro?) ... (šviečia, bet nešildo)
Pučia šalta (kas?) ... (vėjas)
Sustiprėja (kas?) ... (šalnas)
Sutrumpėjo (kas?) ... (dienos)
Jos tapo ilgos (kas?) ... (naktys)
Plaučiai sukasi (kas?) ... (snaigės)
Sniegas ant šakų (kas?) ... (kepurės)

Paukščiai (ką jie veikė?) ... (išskrido į šiltesnius kraštus, liko žvirbliai, balandžiai, varnos).

Gamtoje viskas tarpusavyje susiję, viskas vyksta savo laiku, savo laiku.
Dabar klausykitės žiemos garsų. Ir pasakykite tai, ką girdėjote. (Skamba garso įrašas su žiemos ženklais ir žiemojančių paukščių giesmėmis) (Ekrane projektuojama skaidrė Nr. 9).
(po kojomis girgžda sniegas, pučia šaltas vėjas, pasigirsta paukščių balsai)
– Prasidėjus šaltiems orams, ne visi paukščiai nuo mūsų atskrenda. O kaip vadiname paukščius, kurie žiemoja šalia žmonių? (žiemojantis).
Ką žinote apie žiemos paukščius?
Vyksta subjektyvios vaikų patirties aktualizavimas. Vaikai atsako, logopedė „pildo“ „idėjų krepšelį“.
(10 skaidrė projektuojama ant ekrano)

4. Temos paskelbimas, tikslų išsikėlimas.

(11 skaidrė projektuojama ant ekrano)
- Ir pagrindinė šiandienos tema - "Žiema. Žiemojantys paukščiai ».
Ką dar norėtumėte sužinoti apie žiemojančius paukščius?
Tikslų nustatymo klausimai: (12 skaidrė projektuojama ant ekrano)
1. Noriu sužinoti, kurie paukščiai pas mus atskrenda žiemoti iš kitų regionų, o kurie žiemoja pas žmones?
2. Įdomu, ar paukščiams lengva žiemoti?
3. Norėčiau parašyti trumpą eilėraštį apie paukščius.
Kokius įdomius klausimus uždavėte! Pamokoje bandysime atsakyti į šiuos klausimus ir padaryti nedidelius atradimus, kuriuos įdėsime „Mažųjų atradimų bankas“.

5. Naujos medžiagos perdavimas. Nepriklausoma informacijos paieška.

Vaikinai, atspėkite, kurie žiemojantys paukščiai bus aptariami mįslėse.
-Juk mano ryškiai raudonas kaklaraištis žiemą dar raudonesnis. (Bulkis.)
(13 skaidrė projektuojama ant ekrano)


– Buliai pas mus atkeliauja tik žiemą. Kaip manote, kodėl jie vadinami buliais? (Jie vadinami buliais, nes atsiranda kartu su sniegu). Žiemą šiuos paukščius pamatyti nesunku: balto sniego fone aiškiai matomos jų raudonos krūtys.
Taigi, Mes padarėme savo pirmąjį mažą atradimą! „Buliai ateina pas mus žiemoti“.
Planšetė su tekstu dedama į „Mažųjų atradimų banką“. (14 skaidrė projektuojama ant ekrano)
– Pilku plunksnų paltu ir šaltu oru jis – herojus.
Šokinėja, šėlsta skraidydami. Ne erelis, bet vis tiek paukštis. (Žvirblis.)
(15 skaidrė projektuojama ant ekrano)


– Kiekvienas paukštis, kaip ir žmogus, turi savo charakterį.
-Ką galima pasakyti apie žvirblį (kas tai?) - vikrus, greitas, gudrus, įžūlus, kovingas, drąsus. (16 skaidrė projektuojama ant ekrano)
– Taip, vaikinai, tauras ir žvirblis yra žiemojantys paukščiai. Tačiau žiemojančių paukščių yra labai daug, o kokius dar žiemojančius paukščius žinote? (17 skaidrė projektuojama ant ekrano)


Vaikinai, žaiskime dabar. Pirmasis žaidėjas įvardija vieną žiemojantį paukštį, antrasis pakartoja ankstesnį vardą ir prideda savo ir t.t. Mums pavyks "sniego gniūžtė". Tai mūsų žaidimo pavadinimas. Tada pamatysime, ar visi buvo dėmesingi. (Varna, šarka, snapas, balandis, snapas, žvirblis, bulkiukas).
Na, čia mes darome dar vieną. atidarymas:
Žvirblis, zylė, varna, genys, šarka, riešutmedis yra žiemojantys paukščiai.
Lentelė su užrašu dedama į mažų atradimų banką. (18 skaidrė projektuojama ant ekrano)
(19 skaidrė projektuojama ant ekrano)

6. Vaizdinė gimnastika.

(„Sekite paveikslėlį“).
(Skairė Nr. 20 projektuojama ekrane su žvirblio ir varnos atvaizdu bei žodžiais, žyminčiais šių paukščių ženklus.)
Didelis, mažas, linksmas, juodas, gudrus, margas.
-Vaikinai, pasirinkite tinkamus ženklus: koks varnas?, koks žvirblis?.
– Dar kartą atidžiai pažiūrėkite į žvirblio ir varnos piešinius ir pasakykite: kas yra didžiausia varna? O žvirblis? Kokią klaidą padarė menininkas? (Varna didelė, o žvirblis mažas. Paveiksle jie vienodi).

7. Prozodijos raida.

Kaip vadinasi varnų jaunikliai? (Varnos). Viena varna pažiūrėjo iš lizdo ir nustebo: „Kra-kro-kru“.
Ištariama plonu balsu.
- Varna jam pagrasino: "Kra-kro-kru-kry!"
Ištariama žemu, piktu balsu.
Tęsiame savo darbą. (21 skaidrė projektuojama ant ekrano)


– Kaip manote, ar mūsų rajone paukščiams lengva žiemoti? Kodėl? Ką žmonės dėl to daro? Taip, žmonės jais rūpinasi, gamina lesyklas paukščiams. Kaip manote, ką paukščiai valgo žiemą? Parodysiu sėklas, kuriomis galėsite lesinti paukščius. Papai mėgsta salą. Grūdus, trupinius, sėklas mėgsta visi paukščiai. Bulbakis mėgsta uogas. (Sėklos išvirinamos ir sluoksniais supilamos į permatomą butelį). Kiekvienas iš jūsų gali pasigaminti paprastą lesyklėlę, ją stebėti ir iki pavasario rūpintis paukščiais. (Skairė numeris 22 projektuojamas į ekraną)


- Trečias atidarymas:„Žiemą paukščiai alkani ir šalti. Be žmogaus pagalbos paukščiams sunku išgyventi šaltį“.
(Skairė numeris 23 projektuojamas į ekraną)

8. Kūno kultūra

(tariame žodžius ir darome judesius pagal „paukščių giedojimą“)
(Skairė numeris 24 projektuojamas ant ekrano)
O, paukščiai skraido, paukščiukai.
Visi skrido, visi skrido
Jie mostelėjo sparnais.
(atskleiskite rankas kaip sparnus)
Atsisėdo ant tako
Grūdai suvalgyti.
Raktas, raktas, raktas, raktas,
Raktas, raktas, raktas, raktas.
Kaip aš myliu grūdus!
(Pritūpkite. Bakstelėkite kelią rodomaisiais pirštais)
Nuvalykite plunksnas
Kad būtų švaresnis.
Šitaip, šitaip
Šitaip, šitaip
Kad būtų švaresnis.
(Rankos „valo“ dilbius, tarsi apsikabindamos save)
Šokinėja ant šakų
Norėdami tapti stipresniais vaikais.
Šok-šok, šuoli-šok,
Šok-šok, šuoli-šok,
Šokinėjame ant šakų.
(Šoka į vietą)
Ir šuo atbėgo
Ir išbaidė visus paukščius. (Paslepiam po lengvu oriniu medžiaginiu „parašiutu“, aš uždengiu vaikinus, tada bėgame aukštyn)
Shoo - skrido,
sėdėjo ant galvos,
Sėdėjo, sėdėjo ir vėl skrido,
Skrisk, skrisk
Atsisėdo ant pilvuko
Skrisk, skrisk
atsisėdo ant pečių,
Jie atsisėdo, atsisėdo ir vėl skrido.
Skrisk, skrisk
Atsisėdo ant kelių...
Jie atsisėdo, atsisėdo ir nuskrido.
(Mahi rankos. Padėkite rankas ant galvos. Pasukite rankas. Padėkite rankas ant pilvo. Pasukite rankas. Padėkite rankas ant kelių. Pasukite rankas)

9. Klasterio sudarymas. Savarankiškas studentų darbas.

Dabar sukurkime grupę apie paukščius.
Dėmesio: klasteris yra žodžių „krūva“. Kiekvienam mokiniui kortelėse pateikiamas būrelis ir jam skirta užduotis. Atidžiai perskaitykite užduotį ir ją užpildykite. Jei reikia, kreipkitės pagalbos.
1) Užbaikite grupę:
- Parašykite žiemojančių paukščių vardus.
žiemojantys paukščiai -
2) Klasteris – „Yeralash“:
Nubraukite nereikalingą (kuris paukštis yra nereikalingas?).
3) Sukurkite grupę:
- Užpildykite reikiamą informaciją.
Bullfinch - (išvaizda, maistas, kai jis atvyksta)
4) Klasteris: „Pasakykite priešingai“.
Žvirblio kūnas yra mažas, o varnos - ... (didelis).
Varna turi didelį snapą, o žvirblis turi ....
Žvirblis turi trumpą uodegą, o varna turi ....
Žvirblis turi plonas kojas, o varna - ...
5) Klasteris: „Teisingai išskleiskite“(kortelės – žodžiai maišomi).
-Pasakyk, kaip žiemojantys paukščiai duoda balsus.
(balandė, varna, bukas, žvirblis, šarka:
ūžimas, kurkimas, švilpimas, čiulbėjimas, traškėjimas)
6) Klasteris: „Du viename“.
- Pavadinkite žiemojantį paukštį ir nustatykite, kokį maistą šis paukštis teikia pirmenybę.
(...- taukai, saulėgrąžos, duonos trupiniai; ...- uogos, saulėgrąžos)
Mes patikriname savo darbą, kiekvienas iš jūsų turėtų gauti trumpą istoriją.
(Skaidrės Nr. 25, 26, 27, 28, 29, 30 paeiliui projektuojamos ant ekrano)