Bendravimas žaislų tema vidurinėje grupėje. Edukacinis salonas dhow

Kalbos ugdymo pamokos tema „Žaislai“ vidurinėje grupėje santrauka

Tiesioginė edukacinė veikla vidurinėje grupėje

Tema: Žaislai.

Autorius: Gevorkyan Svetlana Grigorievna; GBOU Maskvos gimnazijos Nr.1538 ikimokyklinis skyrius. Auklėtojas.
Darbo aprašymas:Ši medžiaga pirmiausia bus naudinga pedagogams, taip pat tėvams ir mokiniams. Ikimokyklinukui socialiai reikšmingiausia yra kalbos raida.

Tikslas: būdvardžių darybos lavinimas;
koreliuoti daiktavardžius su būdvardžiais lytimi, skaičiumi, raide;
Žodyno plėtimas ir sisteminimas;
Žodynas: guma, geležis, stiklas, kartonas, plastikas;
Ugdykite rūpestingą, draugišką požiūrį į žaislus;
išmokyti vaikus pasidėti žaislus paskui save.
Įranga: žaislų nuotraukos; nuostabus krepšys žaislų; Lėlė Mashenka; žaislai: zuikis, suktukas, valtis, aitvaras, žibintas, meškiukas su lanku (grožiui).

Tiesioginės švietėjiškos veiklos pažanga

1. Organizacinis momentas(užduotis vaikams).
Fragmentuokite paveikslėlius – padarykite paveikslėlį iš dalių ir pavadinkite.
- Vaikinai, apie ką, jūsų nuomone, šiandien kalbėsime? Apie žaislus. Visi žaislai pagaminti iš skirtingų medžiagų. O šiandien kalbėsime apie tai, iš ko gaminami žaislai ir kokie jie yra.
2. Naujos medžiagos studijavimas.
Žaidimas: Nuostabus krepšys.

Vaikai liesdami išima žaislus ir įvardija juos; tada nustatykite medžiagą, iš kurios jie pagaminti.
- Ką tu gavai? - kamuolys.
- Iš ko jis padarytas? - pagamintas iš gumos.
- Taigi, koks tai kamuolys? - guminis kamuolys.
Klausimai paaiškina atsakymus: guminis rutulys; stiklo rutulys; medinis kubas; geležinis kareivis; plastikinis kaušelis; kartoninė žuvis. Svarbu užtikrinti, kad vaikai pateiktų išsamius atsakymus.
Žaidimas: Padėkime lėlei Mašenkai.
Pasirodo liūdna lėlė Mašenka
- Kodėl Mašenka tokia niūri, tokia liūdna? Visi jos žaislai pabėgo, nes ji nežino, iš ko jie pagaminti. Padėkime Mašenkai. Turime rasti žaislus ir įvardyti, iš ko jie pagaminti ir kokie jie yra.
Vaikai žaidimų kampelyje susiranda žaislus ir grįžta pas mokytoją. Turite pavadinti žaislą ir pasakyti, kas tai yra. (Turiu kailinį kiškį; geležinį verpimą; mėlyną laivą; gražią Meškiuką; didelę gyvatę).
- Mašenka, ar prisimeni? Pasakyk man, iš ko pagaminti žaislai?
- Vaikai, ar Mašenka teisingai atsakė?
- Kodėl netinka?
- Ji neįvardijo medžiagos, nesakė, iš ko pagaminti žaislai.
– Dar kartą prisiminkime, kokius žaislus Mashenka turi ir iš ko jie pagaminti.
Vaikai atsako vartodami santykinius būdvardžius.
3. Kūno kultūros minutė.
- Vaikinai, jūs visi buvote įjungti su raktu, esate suvyniotos lėlės (vaikai vaikšto apsimesdami susuktomis lėlėmis). O dabar jūs zuikiai (vaikai šokinėja, mėgdžioja zuikius). O dabar jūs esate lokiai (imitacija). O dabar lapės (imitacija). O dabar visi kamuoliukai dideli ir maži; berniukai yra dideli, o mergaitės yra maži kamuoliukai; ir šokinėja įvairiai: dideli - aukštai, maži - žemiau (tada jie pasikeitė: mergaitės tapo dideliais kamuoliukais, o berniukai - mažais).
4. Medžiagos tvirtinimas.
Žaidimas: žaislų parduotuvė.
Vaikai žiūri į žaislus lentynoje.
Žaidimų veikla: vaikai išeina ir perka jiems patinkantį žaislą. Būklė: pirkite tik žaislus, pagamintus iš tos pačios medžiagos. Pirmiausia jie perka medinius žaislus. Reikia pavadinti, pasakyti, kas tai yra, iš ko žaislas pagamintas.
– Nusipirkau medinį šaukštą. Nusipirkau medinę lizdinę lėlę. Nusipirkau medinį arklį. Nusipirkau medinį kubą.
– Medinių žaislų nebėra, visi išparduoti. O dabar prekiauja guminiais žaislais. Tada parduodami plastikiniai žaislai. Tada geležiniai.
Mokytojas prašo vaikų padėti, sutvarkyti parduotuvę ir žaislus sudėti į lentynas, vaikai išdėsto žaislus, skirsto juos į kategorijas.
- Puiku, vaikinai, šiandien gerai elgėsi žaislų parduotuvėje, atsargiai su jais žaidėte, atsargiai dėliojote žaislus į lentynas.
Apmąstymas: Vaikai, ar jums patiko žaislų parduotuvė? Su kokiais žaislais buvo smagiausia žaisti?
5. Santrauka.
Pokalbio uždarymas.
– Vaikinai, kokius žaislus ir kokias medžiagas dar žinote?
Taip, vaikinai, šiandien sužinojote daug įdomių dalykų apie žaislus, linksmai ir draugiškai žaidėte su įvairiais žaislais.
Mokytojas giria vaikus už dėmesingumą ir išsamius atsakymus.

Svetlana Lapina
Kalbos ugdymo pamokos tema „Žaislai“ vidurinėje grupėje santrauka

Tikslas klases: žodyno plėtimas ir sisteminimas, plėtra foneminiai atvaizdai; gramatinė struktūra kalbos. Įvadas į koncepciją "Garsai",

Demo medžiaga: Ežiuko ir lapės žaislai, maišelis su žaislai: būgnas, lėlė, rutulys, matrioška, ​​balionas, kubeliai.

Pamokos eiga:

1. Auklėtojas: Vaikinai, šiandien mes leisimės į kelionę traukiniu su Lapėliu ir Ežiuku. Šiandien eisime į darželį. Taip ir pajudėjome.

Pasigirsta pyptelėjimas ir vaikai dainuoja kartu "Mes einame, einame, einame...". Sėdėdami ant kėdžių, pastatytų kaip traukinys, leidžiamės į kelionę.

Auklėtojas: Štai mes, vaikinai, pažiūrėkite, kur mūsų vaikinai dingo žaislai? Vaikinai, Lapė ir Ežiukas nori ką nors pasakyti man į ausį. (mokytoja klauso lapės ir ežio)

Auklėtojas: Vaikinai! Jie man pasakė, kad ateina pas mus grupė Karabasas-Barabasas atėjo ir viską surinko žaislai krepšyje jūsų lėlių teatrui. Ir jis pasakė, kad leis jiems grįžti, jei atspėsite, kuriuos žaislai paslėptas jo krepšyje.

2. Žaidimas „Atspėk mįslę“

Frakcija išmušama,

Jis kviečia vaikinus kartu.

(būgnas) Mėlynos akys,

Auksinės garbanos,

Rožinės lūpos.

(lėlė)

Jie jį spardo

Ir jis neverkia

Jie jį išmeta -

Šoka atgal.

(kamuolys)

Įvairaus ūgio draugai

Bet jie atrodo panašūs

Jie visi sėdi vienas šalia kito

Ir tik vienas žaislas.

(matrioška) laikau jį už pavadėlio

Nors jis visai ne šuniukas,

Ir jis nulipo nuo pavadėlio

Ir išskrido po debesimis.

(balionas)

Šie stebuklai yra plytos

Gavau dovanų

Ką sudėjau, tą sulaužau,

Aš pradedu viską iš naujo.

(kubeliai)

Auklėtojas: Apie ką buvo mįslės?

Vaikai: apie žaislai

Auklėtojas: Gerai, vaikinai, susidorojome su Karabasu - Barabasu ir įminėme visas mįsles. IN žaislai nemokami! O dabar leisimės į kelionę kartu su Ežiuku ir Lapėliu, o kad nenuobodžiautume kelyje, žaisime labai įdomius žaidimus. Traukinio mašinistas mums sušvilps ir mes pajudėsime.

3.1) Žaidimas „Paskambink man maloniai“ Vaikai chore kartoja vardus po mokytojo žaislai mažybine forma, Pavyzdžiui: lėlė - lėlė, automobilis - automobilis, kamuolys - kamuolys, vėliava - vėliavėlė, katė - katė, barškutis - barškutis, matrioška - matrioška, ​​būgnas - būgnas.

Auklėtojas: Ir kai tu ir aš tai vadiname žaislai?

Vaikai: kai žaidžiame su juo.

2) Žaidimas "Pasakyti žodį" Mokytojas pradeda, o vaikai užbaigia vieningai.

Auklėtojas: Jei žaislas iš medžio, tai reiškia, kad ji...

Vaikai: medinis

Auklėtojas: Jei žaislas pagamintas iš gumos, tai reiškia, kad ji...

Vaikai: guma

Auklėtojas: Jei žaislas Jis pagamintas iš plastiko, o tai reiškia...

Vaikai: plastmasinis

Auklėtojas: Jei žaislas iš geležies, tai reiškia, kad ji...

Vaikai: geležies

Auklėtojas: Jei žaislas iš pliušinio, tai reiškia, kad ji...

Vaikai: pliušinis.

Auklėtojas: kuriuos tu žinai mediniai žaislai, plastikas, lygintuvas ir pliušas žaislai?

Plastmasinis?

Vaikai: automobiliai, lėlės, lego, kubeliai.

Auklėtojas: guma?

Vaikai: pūlingos, šunys, pūlingos.

Auklėtojas: pliušinis?

Vaikai: minkštas žaislai

Auklėtojas: kas yra minkštoje nutrijoje žaislai?

Vaikai: vata, porolonas

Auklėtojas: Kodėl jie taip vadinami?

Vaikai: nes jos švelnios liesti.

Fizminutka "Pinokis"

Pinokis ištiesė rankas į šonus išsiskyręs,

Kartą Raktas pasilenkė, matyt, negalėjo jo rasti.

Du, pasilenkę atnešti mums rakto,

Trys, pasilenkę, man reikia atsistoti ant pirštų galiukų.

Auklėtojas: Vaikinai, ar jūs kada nors bandėte skaičiuoti automobilius tikrame traukinyje?

Vaikai: Taip

Auklėtojas: Jei traukinyje daug daug mašinų, tai koks tai traukinys?

Vaikai: ilgai

Auklėtojas: O jei bus tik vienas ar du vagonai, koks tai bus traukinys?

Vaikai: trumpas.

Auklėtojas: Ir traukiniai taip pat yra vidutinio ilgio. N ilgio, o ne trumpo. O žodžiai, kaip traukinys, gali būti ilgi, trumpi ir vidutinis. G yra ilgas, pavyzdžiui - pa-rik-ma-her-ska-ya, o trumpieji yra greiti, pavyzdžiui - diena, naktis.

Prašau pasakyti, kuris žodis dukra yra ilgas ar trumpas.

Vaikai: trumpas.

Auklėtojas: žodis sūnus?

Vaikai: trumpas

Auklėtojas: O žodis mo-ro-zhe-no-e?

Vaikai: ilgai.

Auklėtojas: žodis wh-re-pa-ha?

Vaikai: ilgai

3. Auklėtojas: Puiku vaikinai, šiandien sužinojome, kas yra ilgi ir trumpi žodžiai.

Taip pat sužinojome, iš ko jie pagaminti žaislai. Ar turėčiau žaisti tokiais žodžiais kaip žaislai?

Vaikai: Gali

Auklėtojas: Kokius žaidimus šiandien žaidėme su žodžiais?

Vaikai: "Pasakyti žodį", „Paskambink man meiliai“

Auklėtojas: Dabar tu ir aš grįšime į traukinį su lape ir ežiuku, palydėsime juos į namus ir grįšime į darželį.

Žaislai

Tikslai: įtvirtinti žinias apie žaislų pavadinimus ir bendrinį žodį „žaislai“; plėtoti žodyną; lavinti kalbos dėmesį ir atmintį; išmokti sudaryti daiktavardžius su mažybinėmis priesagomis; sutarti daiktavardžius su skaitiniais nuo vieno iki penkių; įtvirtinti žinias apie vienaskaitos daiktavardžių giminės formos formą.

Įranga: žaislai, daiktų nuotraukos.

Kalbos medžiagos: rutulys, lėlė, kubeliai, automobilis, piramidė, verpimas, matrioška, ​​žaislai, mesti, ridenti, gaudyti, statyti, išardyti, surinkti ir kt.

Pamokos eiga

1. Organizacinis momentas.

2. Įvadas į temą.

Pokalbiai apie klausimus:

„Jie mušė jį ranka ir lazda. Niekas jo nesigaili. Kodėl jie muša vargšą? Taip, nes jis išpūstas. (Kamuolis.)

- Apie ką ši mįslė? Kodėl jie muša kamuoliu vargšeliui?

– Ką tu gali padaryti su kamuoliu?

– Su kuo dar galima žaisti? (Mokytojas išdeda žaislus po vieną, vaikai juos pavadina.)

– Kaip galima juos pavadinti vienu žodžiu?

– Papasakokite, kokių žaislų turite namuose.

- Pavadinkite savo mėgstamą žaislą.

3. Didaktiniai žaidimai.

Žaidimas „Paskambink man maloniai“.

Žaidimas „Linksmasis skaičiavimas“ (žaislų skaičiavimas nuo vieno iki penkių).

Žaidimas „Išmok naują žaislą“.

Ant stalo yra žaislai. Vaikai juos vadina. Tada vaikų prašoma užmerkti akis. Šiuo metu mokytojas prideda naują žaislą. Vaikai atveria akis ir atspėja naują žaislą.

I gra "Kokio žaislo trūksta?" (Mokytojas išima po vieną žaislą.)

4. Pamokos santrauka.

PASAKOJIMO MOKYMAS

Žaislai

Tikslai: įtvirtinti bendrinį žodį „žaislai“; suaktyvinti žodyną; išmokti sudaryti santykinius būdvardžius; mokyti vaikus rašyti aprašomąsias istorijas apie žaislus; lavinti regimąją ir klausomąją atmintį, judesių koordinaciją.

Įranga: žaislai.

Pamokos eiga

1. Organizacinis momentas.

- Tas, kuris kartoja žodžių grandinę po manęs, atsisės:

Lėlė – rutulys – bakas;

Matryoshka - šuo - kibiras;

Mašina - kubeliai - verpimas;

Tumbler - piramidė - mozaika;

Domino – loto – raketė;

Būgnas – vamzdis – robotas.

– Kaip vienu žodžiu pavadinti šiuos žodžius? (Žaislai.)

2. Žaidimas „Rink ženklą“.

Lėlė (kokia?) – ... (graži, didelė, maža, plastikinė, elegantiška ir pan.)

Matrioška (kas?) - ...

3. Aprašomųjų istorijų apie žaislus sudarymas pagal planą:

- Kas čia?

– Iš kokių dalių jis susideda?

– Kokia forma?

- Kokia spalva?

– Iš kokios medžiagos jis pagamintas?

- Kaip tu gali žaisti su ja?

Žaidimas „Surask žaislą“.

4. Vaikų pasirinktų žaislų aprašymas.

5. Pamokos santrauka.

KALBOS GRAMATINĖS STRUKTŪROS FORMAVIMAS.
DAIKTAVARDŽIŲ DIMINACINĖS FORMOS DARYBA

Žaislai

Tikslai: išmokyti vaikus formuoti daiktavardžių mažybinę formą; ugdyti gebėjimą atskirti pagal ausį ir taisyklingai vartoti kalboje didelių ir mažų daiktų pavadinimus.

Įranga: daiktų paveikslėliai, žaislai: matrioška, ​​matrioška, ​​kamuolys, rutulys, mašina, mašinėlė, lėlė, lėlė, piramidė, piramidė, „nuostabus krepšys“, puodelis, puodelis, šaukštas, šaukštas.

Pamokos eiga

1. Organizacinis momentas.

– Atsisės tas, kurio vardu meiliai šaukiu.

2. Dėmesio suaktyvinimas. Žaidimas „Nuostabus krepšys“.

– Šįryt paštininkas man atnešė siuntinį su šiuo nuostabiu krepšiu. Ar norite sužinoti, kas jame yra?

Mokytojas išima iš maišelio visus daiktus: matriošką, rutulį, puodelį, šaukštą, mašiną, lėlę, piramidę. Vaikai įvardija visus objektus.

3. Didaktiniai žaidimai.

Aš gražau "Kas pasikeitė?" (Vaikai užsimerkia arba nusisuka, o mokytojas pakeičia didelį objektą į mažą.)

– Pasakyk man, kas pasikeitė ant stalo?

- Ar galime tai pavadinti taip pat?

– O gal reikėtų jį vadinti kitaip, meiliai?

Žaidimas „Pagauk mažą daiktą“ (plokite rankomis, jei išgirsite mažo daikto pavadinimą).

– Automobilis, mašinėlė, lėlė, žuvis, piramidė, rutulys, akys, rašikliai, burna, rutulys ir kt.

Žaidimas „Surask porą“.

Kiekvienas vaikas turi vieną paveikslėlį. Užduotis: pažiūrėkite į paveikslėlį, pavadinkite paveikslėlyje esantį objektą.

Atsistokite poromis, kad didelis ir mažas objektas būtų vienas šalia kito.

– Ar turite panašių daiktų? (Taip.)

– Kuo jie skiriasi? (Dydis ir pavadinimas.)

– Ar didelius ir mažus objektus vadiname vienodai? (Nr.)

Žaidimas „Didelis - mažas“.

Eksponuojamos dvi lėlės: Nina ir Lenočka.

– Nina turi nosį, o Lenočka – nosį. ir kt.

Vidurinės grupės vaikų tiesioginės ugdomosios veiklos suvestinė

Vaikų edukacinių užsiėmimų vidurinėje grupėje santrauka „Vaikiškų žaislų istorija“

Medžiagos aprašymas: Mieli kolegos! Atkreipiu jūsų dėmesį į tiesioginės edukacinės veiklos, skirtos vidurinės grupės vaikams (4-5 m.), santrauką tema „Vaikiškų žaislų istorija“. Ši santrauka bus naudinga vidurinės grupės mokytojams. Tai edukacinės pamokos, skirtos ugdyti domėjimąsi žaislų istorija ir pagarbą rusų tradicijoms bei papročiams, santrauka.
Švietimo sričių integracija: socialinis-komunikacinis, pažintinis, kalbinis, meninis-estetinis, fizinis vystymasis.
Veiklos rūšis: vizualinis, motorinis, pažintinis-tyrimas, žaidimai, komunikacinis.
Amžiaus grupė: vidutinis
Tema:„Vaikų žaislo istorija“
Tikslas: supažindinsime vaikus su žaislų istorija
Užduotys:
- vaiko bendravimo ir sąveikos su suaugusiaisiais ir bendraamžiais ugdymas, teigiamo požiūrio į įvairaus pobūdžio darbą ir kūrybiškumą (socialinį ir komunikacinį) formavimas;
- vaikų interesų, smalsumo ir pažintinės motyvacijos ugdymas; vaizduotės ir kūrybinės veiklos (pažintinės) ugdymas;
- aktyvaus žodyno praturtinimas; nuoseklios, gramatiškai taisyklingos dialoginės ir monologinės kalbos (kalbos) ugdymas;
- savarankiškos vaikų kūrybinės veiklos įgyvendinimas; estetinio požiūrio į supantį pasaulį formavimas (meninis ir estetinis);
- lauko žaidimų su taisyklėmis įsisavinimas; židinio ir savireguliacijos formavimas motorinėje sferoje (fizinė).
Preliminarus darbas:
1. Bendras apsilankymas Lėlių teatre su tėvais;
2. Paroda „Pasidaryk pats žaislai“;

3. Anksčiau išmoktų A. Borto eilėraščių kartojimas iš serijos „Žaislai“;
4. Siužetinių paveikslų nagrinėjimas ir pasakojimo pagal juos kūrimas;
5. Animacinio filmo „Gyvas žaislas“ žiūrėjimas;
6. Pokalbis apie mėgstamus žaislus;
7. Išmokti kūno kultūros pamoką „Suvyniojami žaislai“
Įgyvendinimo priemonės: foto ir video medžiaga su įvairių epochų žaislais; garso įrašai iš vaikų animacinių filmukų apie žaislus; individualūs modeliavimo rinkiniai (lenta, rietuvė, plastilinas, servetėlė); Genos bi-ba-bo krokodilo žaislas; mėgstamiausi vaikų žaislai.
GCD judėjimas:
Vaikai sėdi ant minkštų pagalvėlių ant grindų puslankiu. Skambant muzikai „Leisk jiems bėgti nerangiai...“ iš animacinio filmo „Čeburaška ir krokodilas Gena“, mokytoja įneša žaislą „Crocodile Gena“ su maišeliu ir veda dialogą su vaikais. žaislo. Pasisveikina su vaikais ir atkreipia dėmesį, kiek darželyje yra žaislų. Kreipdamasis į vaikus, jis prašo įvardinti ir parodyti savo mėgstamiausią žaislą, apibūdinti ir pasakyti, kodėl jis jam patinka. Atidžiai klausosi vaikų atsakymų ir kviečia pasiklausyti pasakojimo apie vaikystės žaislus.
Iš rankinės ištraukia tų metų žaislų nuotraukas, parodo ir pasakoja vaikams. Jis patikslina, kad anksčiau žaislai parduotuvėse buvo labai brangūs ir ne visi galėjo juos įpirkti, todėl tėvai žaislus vaikams gamindavo patys. Jie buvo pagaminti iš medžio, šiaudų, audinio, gyvūnų kaulų, plunksnų, molio ir kt. Ši medžiaga yra nekenksminga aplinkai ir nekelia žalos sveikatai.

Mokytoja pakviečia Geną ir vaikus pažiūrėti multimedijos filmuką, kuriame parodomas gamybos procesas ir pasakojimas apie pirmąjį šiaudinį žaislą „Bereginya“. Jis patikslina, kad šis žaislas vaikui buvo ne tik žaidimo objektas, bet ir jo amuletas, saugantis nuo piktųjų dvasių.


Toliau mokytoja siūlo palyginti šiuolaikinius žaislus su tų metų žaislais. Raskite medžiagų, spalvų, dydžių, savybių ir kt. panašumų ir skirtumų. Pažymėtina, kad šiuolaikiniai žaislai turi daugiau galimybių: juda, skleidžia garsus, reaguoja į vaiko artėjimą ir kt.


Mokytoja vaikams ir krokodilui Genai pasakoja, kad nepaisant to, kad šiuolaikiniai žaislai labai skiriasi nuo savo pirmtakų, yra viena žaislų rūšis, kuri visada žavėjo vaikus. Tai suvyniojami žaislai. Gena sako, kad kaip tik su savimi turi tokį žaislą. Rodo vaikams suvyniotą beždžionę. Mokytojas pasako mokiniams, kad reikia šiek tiek pailsėti ir kartu su krokodilu Gena atlieka fizinį pratimą „Užtraukiami žaislai“:
Pažiūrėk parduotuvėje
Visi eksponuojami žaislai:
(Plačiai išskleiskite rankas į šonus)
Gražūs zuikiai
Lėlės ir rutuliai,
Pūkuoti kačiukai,
(Sukasi į kairę ir į dešinę ištiestomis rankomis)
Matrioškos lėlės, meškiukai -
Visi sėdi lentynose
(Atsisėskite)
Jie nori žaisti su mumis.
(Šokinėja).
Krokodilas Gena nukreipia dėmesį į laikrodį ir sako, kad turi eiti, Čeburaška jo laukia. Tai labai geras žaislas ir geras draugas. Vaikų klausia, ar jie turi žaislą „Čeburaška“. Sulaukusi neigiamų atsakymų, Gena kviečia vaikus pasigaminti savo žaislą iš plastilino. Vaikai su džiaugsmu palaiko Genos pasiūlymą ir su juo atsisveikina.
Mokytojas interaktyvioje lentoje parodo Čeburaškos lipdymo etapus, pažymėdamas jai būdingus bruožus (didelės ausys, trikampė nosis). Pažiūrėję vaikai pradeda dirbti pagal animacinio filmo „Krokodilas Gena ir Čeburaška“ muzikinį akompanimentą.
GCD rezultatas
Vyksta tolesnis pokalbis: Ką naujo vaikai sužinojo apie žaislus? Ką jie ypač prisimena?
Darbo pabaigoje surengiama mini paroda su vaikų darbeliais. Grupinė nuotrauka atminimui.
Ačiū už dėmesį!

Skyriai: Darbas su ikimokyklinukais

  • Vystantis: rišlios kalbos, kūrybinio suvokimo ir vaizduotės ugdymas, estetinių jausmų ugdymas, sąlygų kūrybinių gebėjimų ugdymui sudarymas;
  • Švietimo: formuoti idėjas apie muziejų, pažinti rusišką lizdą lėlę, tęsti vaikų supažindinimą su žaislais (paaiškinti, įtvirtinti žinias apie žaislus), aktyvinti vaikų žodyną;
  • Švietimo: domėjimosi liaudies gyvenimu, dekoratyvinės ir taikomosios dailės gaminiais, rusų folkloru puoselėjimas, teigiama emocinė nuostata, domėjimasis produktyvia veikla, elgesio viešose vietose taisyklių kartojimas.

Metodinė ir didaktinė pagalba:

  • Žaislų mini muziejaus dizainas (rusiška lizdinė lėlė, liaudies žaislinė lėlė, modernūs žaislai, vaikų piešinių paroda „Mano mėgstamiausias žaislas“);
  • „Pojūčių dėžutė“ (sensoriniams įgūdžiams lavinti);
  • „Iškirpti paveikslėlius“ - žaidimas;
  • „Ketvirtasis nelyginis“ - kortelės;
  • P. Čaikovskio garso kasetė „Vaikų albumas“;
  • „Lėlė serga“, „Nauja lėlė“;
  • Viskas piešimui: putplasčio žaislai, guašas, teptukai;
  • Kortelės su žaislų atvaizdais;

Ankstesnis darbas:

Skaitoma: A. Barto „Žaislai“, V. Majakovskis „Arklys yra ugnis“, E. Uspenskis „Čeburaška ir krokodilas Gena“. Žiūrint į šių knygų iliustracijas.

Didaktiniai žaidimai: „Kokio žaislo trūksta?“, „Nuostabus krepšys“, „Domino“ - žaislai. Žaislų apžiūra vaidmenų žaidimų metu, žaidimas su jais.

Klausausi: muzikiniai kūriniai iš P.I. albumo vaikams. Čaikovskio, A. Grechaninovo kūriniai muzikos pamokose.

Rusų matrioškos – liaudies žaislo (lėlės) pažinimo pamoka.

Piešimo žaislai, dekoratyviniai (matrioškų tapyba, Dymkovo tapyba).

Motyvacija – žaidimų motyvacija, kūrybinių gebėjimų ugdymas žaidimuose, vaizduojamajame mene.

Kūrybiškumo ugdymas- įvairiapusis ir kompleksinis poveikis vaikui; norint sėkmingiau ugdyti kūrybiškumą, būtina praturtinti vaiko protą įvairiomis idėjomis, tam tikromis žiniomis, išmokyti žiūrėti įdėmiai ir būti pastabiems.

Pamokos eiga

1. Organizacinis momentas

„Proto gimnastika“, pratimas „Pelėda“ (P. Denninsonas, G. Denninsonas).

Pedagogas: Vaikinai, kas žino, kas yra muziejus? Ar kada nors buvai muziejuje?

Vaikai: Taip, buvo.

Pedagogas: Ką tu ten matai?

Vaikai: Įvairūs eksponatai.

Pedagogas: Šiandien į mūsų pamoką atėjo lėlė, ji turi magišką sugebėjimą, žino viską, kas vyksta mūsų grupėje, tam ji turi stebuklingą stiklą. Ji nori mus pakviesti į muziejų, kurį organizavo grupė.

Pedagogas: Kaip vadinasi muziejus, sužinosite, jei atspėsite „Kas slypi viduje?

Vaikas atpažįsta žaislą ir pavadina jį.

Pedagogas: Taip, mūsų muziejus vadinamas žaislų muziejumi. Kiekvieni namai turi savo elgesio taisykles, jas turi ir muziejus. Kas žino?

Iškilus sunkumams, mokytojas siūlo pagrindinius klausimus:

  • Ar galiu bėgioti po muziejų?
  • Garsiai kalbėti?
  • Paliesti eksponatus rankomis?

Vaikai eina į muziejų. Berniukai leidžia mergaites eiti į priekį, vaikai sėdi ant kėdžių ir žiūri į žaislus.

Pedagogas: Ar daug žaislų saugoma mūsų muziejuje?

Vaikai atsako.

Pedagogas: Dabar žaisime žaidimą „Mįslės ir spėlionės“, siūlau rasti atsakymą, žaislą mūsų muziejuje.

Aš geras žaislas
Aš būsiu merginų draugas.
Galiu sėdėti vežimėlyje
Galiu užsimerkti. (Lėlė.)

Raudona, mėlyna, šviesi, apvali,
Jis gražus ir elastingas,
Šokinėja, skuba šuoliais,
Atspėk, kas tai yra? (Kamuolis.)

Minkštas pilvukas
Didelės ausys
Rudi marškiniai
O mano vardas... (Čeburaška.)

Draugės yra skirtingo ūgio
Bet jie atrodo panašūs.
Visi jie gyvena kartu
Ir tik vienas žaislas. (Matrioška.)

Pedagogas: Puiku, teisingai atspėjote visas mįsles ir radote atsakymus – žaislai mūsų muziejuje. Kam išvis reikalingi žaislai ir kur jų gauti?

Vaikai: žaiskite, pirkite parduotuvėje.

Pedagogas: Seniai buvo laikas, kai tokių parduotuvių nebuvo ir žaislus gamindavo patys. Vaikinai, ar kas nors žino, kokie ten buvo žaislai ir iš ko jie buvo pagaminti?
Raskite tokių žaislų mūsų muziejuje ir papasakokite apie juos (apie lizdinę lėlę, liaudies lėlę, molinius žaislus).

Vaikai randa, pasakoja, mokytojas padeda atsakyti į klausimus, jei jiems sunku.

Pedagogas: Dabar lizdinė lėlė yra Rusijos suvenyras, vaikai žaidžia su ja įvairiose mūsų planetos vietose.

Skamba P. Čaikovskio muzika „Lėlė serga“.

Pedagogas: Kokia čia melodija? Liūdna, laiminga? Liūdnas? ( Mokytojas padės atsakyti.)

Skamba P. Čaikovskio pjesė „Nauja lėlė“ - linksma, greita, išdykusi. Vaikai turi tai išsiaiškinti.

2. Kūno kultūros minutė

Skamba polkos daina „Meškiukas ir lėlė sparčiai trypčioja“.

Pedagogas: Ar mergaitėms ir berniukams patinka žaisti su tais pačiais žaislais?

Vaikai atsako.

Pedagogas: Siūlau žaidimą „karpyti paveikslėliai“. Berniukai surenka mašiną, merginos – lizdą lėlę.

Mokytoja giria vaikus

- Puiku, jūs atlikote užduotį. Ar norite, kad mūsų muziejuje būtų dar daugiau žaislų?

Pedagogas: Įsivaizduokite, kad dabar tapsite meistrais, siūlau dabar dažyti žaislus.

Vaikų spalvoti žaislai iš putplasčio.

3. Pamokos santrauka

Pedagogas: Jūs padarėte nuostabius žaislus, juos galima patalpinti mūsų muziejuje. Kur dar galite dėti šiuos žaislus?

Vaikai: taip pat galite jais papuošti eglutę grupėje.

Visi tavo žaislai puikūs.
Jūsų pastangos nenuėjo veltui!
Štai, gauk saldainių,
Ir ačiū, draugai!

Iš lizdų lėlių išimame saldainius ir vaišiname jais vaikus.